HORTITERAPIA - KURS ZAWODOWY (WYDANIE JUBILEUSZOWE)

HORTITERAPIA - KURS ZAWODOWY

Zapraszamy na jubileuszowy zawodowy kurs hortiterapii realizowany przez Instytut Zdrowia i Hortiterapii we współpracy z Instytutem Edukacji Terapeutycznej, który odbędzie się w Radomiu w terminie 22-23 września 2018r.

HORTITERAPIA (leczenie za pomocą ogrodów) To szkolenie, na których kształcić się będą specjaliści w zakresie prowadzenia zajęć w ramach ​ogrodo​terapii ​tzw. zielonych warsztatów ​terapii zajęciowej ​wykorzystujące ​dziedzin​y​ ogrodnictwa​ do wspomożenia procesu zdrowienia​, gdzie terapeutyczne działanie związane jest z projektowaniem i prowadzeniem ogrodu. Zajęcia takie służą m.in. rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, osób starszych oraz uzależnionych. Uczestnicy oprócz wiedzy z zakresu hortiterapii i ogrodnictwa będą też mieć zajęcia​ z elementami​ psychologii, socjologii, pedagogiki specjalnej, fizjoterapii oraz opieki zdrowotnej.

Hortiterapia jest formą terapii uzupełniającej, wspomagającej leczenie, wykorzystuje zajęcia w ogrodzie i przebywanie wśród roślin w celu poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka, a także stosunków międzyludzkich. Pomaga ludziom w powrocie do zdrowia ale z dużym powodzeniem może być stosowana również u ludzi uważających się za w pełni zdrowych celem poprawienia ich kondycji i jakości życia.

DLA KOGO:

Terapeuci zajęciowi, pedagodzy, fizjoterapeuci, psychoterapeuci, pracownicy placówek: psychiatrycznych, geriatrycznych, hospicjów, opiekunowie osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną, osoby zajmujące się resocjalizacją, asystenci nauczyciela, studenci kierunków: pedagogika, architektura, ogrodnictwo.

Dodatkowo - 3 wejściówki na wykład otwierający dla pracowników wydziału edukacji, chcących zapoznać się z innowacją hortiterapii i technikami zielonej psychoterapii.

PROWADZĄCY:

Zofia Wojciechowska - trenerka hortiterapii, prezes Instytutu Zdrowia i Hortiterapii pierwszej w Polsce jednostce niepublicznej zajmującej się szkoleniem zawodowym w zakresie posługiwania się metodyką hortiterapii.

Dominik Wojciechowski - wolontariusz Instytutu Hortiterapii, asystent szkolenia

PROGRAM SZKOLENIA*:

• Podstawy hortiterapii: czym jest hortiterapia, historia hortiterapii, cele i korzyści, grupa odbiorców,

• Hortiterapia w kraju i za granicą,

• Hortiterapia jako dziedzina edukacji przyrodniczej,

• Rola, znaczenie i wpływ przyrody ożywionej i nieożywionej w hortiterapii,

• Metody hortiterapeutyczne,

• Ogród sensoryczny – czym jest, rola i znaczenie, rodzaje,

• Dobre praktyki – studium przypadku,

• Warsztat praktyczny w przestrzeni ogrodu,

*Dla osób zainteresowanych szczegółowy program szkolenia wysyłamy drogą mailową.

CENA ZAWIERA:

• Materiał do pracy na zajęciach teoretycznych (skrypty, prezentacje PDF), materiał na ćwiczenia praktyczne: rośliny doniczkowe i cięte kwiaty, materiały naturalne i florystyczne.

• Profesjonalny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności w czasie szkolenia, umożliwiający prowadzenie warsztatów z hortiterapii.

*BONUS EDUKACYJNY: Z OKAZJI JUBILEUSZOWEGO WYDANIA KURSU DLA OSÓB, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ DO DNIA 31.08.2018r. KOSZT KURSU WYNIESIE 890 zł. Po tym terminie koszt wyniesie 960 zł

________________________________________________________________________________________________

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.